YOUTUBE’DAN NASIL PARA KAZANILIR? YOUTUBE’DAN PARA KAZANMAK

YOUTUBE’DAN NASIL PARA KAZANILIR? YOUTUBE’DAN PARA KAZANMAK

YOUTUBE’DAN NASIL PARA KAZANILIR? YOUTUBE’DAN PARA KAZANMAK

YouTube

 • Youtube, 15 Şubat 2005 tarihinde 3 Paypal çalışanı tarafından kurulmuştur. 
 • 2006 yılının Ekim ayında Google tarafından satın alınmıştır. 
 • Youtube ülkemizde 5 kez kullanıma kapatılmıştır.
 • Ardından 2010 yılının Haziran ayında DNS yasağı, IP yasağına dönüştürülmüştür. Alternatif giriş yolları ise her zaman bulunmuştur. 
 • Daha sonra bu sorunlar ortadan kalmış ve ülkemizde birçok Youtuber ortaya çıkmaya başlamıştır. 

Son dönemde dünyanın en çok ziyaret edilen video platformu Youtube olmuştur. Tüm bunların yanı sıra Youtube’da para kazanma imkanı ortaya çıktığından bu yana birçok insan için ekmek kapısı durumuna gelmiştir. Eğer eğlenceli, bilgi içerikli ya da farklı bir konseptte videolar hazırlar ve bunları doğru strateji ile pazarlayabilirseniz milyoner olma şansınız bile var. Sadece Youtube’de videolar yayınlayarak büyük bir iş insanına dönüşebilirsiniz. Ancak her işte olduğu gibi bu işte de bazı zorluklar ve potansiyel sorunları var. Kaliteli, ilgi çekici ve özgün videolar hazırlayabilmeniz gerekiyor.

YOUTUBE’DA NASIL PARA KAZANILIR?

 • Kanalınızı Oluşturun

İlgi çekici bir kanal adı seçin.

Kanalın gelişmiş özelliklerine gidin. Burada insanların sizi bulmasına yardımcı olarak Anahtar Kelimeler ekleyin.

Kullanıcı adınızı dilediğiniz zaman değiştirebilirsiniz, bunun için Google+’ya giriş yapmanız yeterli. Ancak sık sık değişiklik yapmak faydalı olmayacaktır.

Bu ilk etapta zor olacağından Youtube abone satın alabilirsiniz. Bu işlemi yapabileceğiniz çeşitli paket satış siteleri ve SMM paneller mevcuttur.

 • Video Ekleyin

Kanalı oluşturduktan sonra içerik eklemeye başlayabilirsiniz. 

Videolarınız çok uzun ve çok kısa olmaması gerekiyor. 

Yüksek çözünürlükte videolar yüklemenizi öneriyoruz. (Minimum 1080p)

Daha iyi çekim araçları ve video düzenleme programları ile içeriğinizi zenginleştirmeyi deneyebilirsiniz.

Video yüklerken, video isimlerini ilgi çekici olarak seçmeye özen gösterin. Sahte ve yanlış isimler seçmeyin. Videoların keyword kısmına ilgili anahtar kelimeler ekleyin. Bunlar videoların bulunma olasılığını artıracaktır.

 • Para Kazanmanın İlk Adımı Abone Kazanın

Para kazanmanın ilk adımı abone kazanmaktır. 

Para kazanmaya başlamak için video izlenmesi elde etmelisiniz.  

Youtube’nin kuralları gereği son 1 yılda 4000 saat izlenme + minimum 1000 aboneye ulaşamayan kanalların para kazanma özelliği aktif olmuyor. ( 4000 saat izlenme hizmeti satın alabilirsiniz.)

Yüklediğiniz videoları sosyal medya hesaplarınızda paylaşın. Facebook ve Twitter bu konuda sıklıkla tercih etmeniz gereken platformlardır.

Videolara gelen yanıtlara cevap verin ve izleyicilerin önerilerini dikkate alın.

Topluluk oluşturmaya başlamak için belirli bir konseptte videolar üretmeyi sürdürün.

 • Para Kazanmayı Etkinleştirin

Hesap ayarlarınızdan para kanmayı aktif etmelisiniz. 

Youtube hesabınıza giriş yapın,

https://www.youtube.com/features kısmına giriş yapın,

Burada “Para Kazanma” kısmını etkinleştirin. Ancak şartları taşımıyorsanız eğer bu kısmı etkinleştiremezsiniz.

 • Google Ads Edinin

Youtube’den elde ettiğiniz gelir programı Google’nin Adsense servisi ile bütünleşmelidir.

Ödemeleriniz Google Adsense üzerinden alınmaktadır. Youtube videolarında yer alan reklamların izlenmesi ve tıklanması ile gelir kazanırsınız. Dolayısıyla bu süreçten sonra Google Adsense’den takip sürecini gerçekleştirebilirsiniz.

 • Adsense’ye kayıt olmak için 18 yaşından büyük olmalısınız,
 • Doğrulanmış bir ev veya iş adresiniz olmalı,
 • Kendi adınıza açılmış bir banka hesabına sahip olmalısınız.

Read more

TİKTOK DA NASIL FENONEN OLURUM? TİKTOK DA NASIL YÜKSELEBİLİRİM? TİKTOK TAKİPÇİ HİLESİ NEDİR?

TİKTOK DA NASIL FENONEN OLURUM? TİKTOK DA NASIL YÜKSELEBİLİRİM? TİKTOK TAKİPÇİ HİLESİ NEDİR?

TİKTOK DA NASIL FENONEN OLURUM? TİKTOK DA NASIL YÜKSELEBİLİRİM? TİKTOK TAKİPÇİ HİLESİ NEDİR?

Tik Tok uygulaması milyonlarca kullanıcıya ulaşan bir müzik ve sosyal medya uygulamasıdır. Tik Tok, iOS, Android ve Windows sürümü olan bir mesajlaşma servisi olarak da tanıtılabilir.

Tik Tok fotoğraf, video, müzik paylaşımları yapılan bir uygulamadır. Bu uygulama ile kısa klip çekimleri yapılabilir, müzik ve özel efektler kliplere ekleyerek özel içerikler ortaya koyabilirsiniz.

Kısa sürede yoğun ilgi gören tiktok birçok yaş grubunun göz bebeği oldu. Aktif olarak kullanılan bu platform adeta fenomenliğe açılan yeni bir kapı. Peki nasıl?

TİKTOK FENOMEN OLMAK İÇİN NELER YAPILMALI?

Tabiki de her platformda olduğu gibi Tiktokta da belli bir takipçi kitlesine sahip olmanız gerekiyor. Bunun için ilk etapta TikTok Takipçi Satın Alabilirsiniz. Böylece bir adım öne geçmiş olursunuz. Zamanla organik yollarla takipçi kazanacaksınız zaten. Ancak şuan için gelecekte sizi takip edecek kullanıcılar sevilip beğenildiğinizi görmek isteyecektir.

Gönderilerinizi trendlere uygun hazırlamalı, hashtag kullanmalısınız.

Paylaşımlarınızda etkileşime önem vermeniz gerekiyor. Beğeni kazanmak bu anlamda etkili olacaktır. Tabi ki ilk etapta bunun içinde TikTok Beğeni Satın Alma işlemi yapabilirsiniz. 

Kazandığınız takipçi kitlesini elinizde tutmak adına paylaşımlarınıza ara vermemeniz gerekiyor. Düzenli olarak paylaşım yapın.

Alanınızdan sapmayın. Paylaşımlarınızda bir duruş olmalı. Bunun için en başta hitap etmek istediğiniz kesimi seçmelisiniz.

Uygunsuz içeriklerden kaçınmalı ve spam almamalısınız.

Kullanıcı adınızı seçerken dikkat etmeniz gerekiyor çünkü Tiktokda takipçi arttırmak için en önemli adımlardan bir tanesi de budur. Tüm sosyal medya uygulamalarında kullanıcı adı popüler hesapların en önemli özelliklerinden bir tanesidir. Akılda kalıcı ve ilgi çekici bir kullanıcı adı tercih etmelisiniz.

Videoların daha büyük kitlelere önerilmesi ve ardından takipçi ve beğeni sayınızın artması için çekmiş olduğunuz video içeriği ilgi çekici hale getirmelisiniz. Videoya eklenecek efektler ve filtreler izlenme oranlarını önemli ölçüde etkileyecektir.

TİKTOK VİDEO ALTI ETİKETLER NASIL SEÇİLMELİDİR?

İlgi çeken videoların etiketleri sizin için önemli. Bunları kullanarak kendinizi gösterebilirsiniz. Bu şekilde ilgi çeken videolardan sonra benzer etiket ve içerikteki sizin videonuz önerilen video akışına eklenecektir.

POPÜLER SES KAYITLARINA DUBLAJ YAPMAYI DENEYİN

Eski Türk filmlerinden ses kayıtları veya popüler akımların ses kayıtları ile dublaj videoları çekebilirsiniz. Doğru video etiketlemesi ile çok daha fazla kişiye ulaşabilirsiniz. Dublaj videoları TikTok uygulamasında oldukça fazla beğeni almaktadır.


Read more

SMM Panel Nedir? Nasıl Kullanılır?

SMM Panel Nedir? Nasıl Kullanılır?

Neden SMM Panel?

SMM’nin açılımı Sosyal Medya Marketi olarak belirtilebilir. Günümüzde iletişim ve sosyalleşme bakımından trend olarak görülen sosyal medya kanalları (instagram, facebook, twitter, telegram, youtube) hepimizin bildiği üzere maddi ve manevi anlamda popülerlik yaratmaya fayda sağlamaktadır.

Sosyal medya üzerinde satış yapıyorsanız, kendinizi daha geniş kitlelere tanıtmak, güvenilirlik sağlamak, başarılı bir profil oluşturmak, rakiplerinize meydan okuyacak gücü kazanmak istiyorsanız SMM panel servislerinden faydalanmanız sizleri uzun bir zaman kaybından kurtaracaktır.

SMM Panel Hizmetleri Nasıl Kullanılır?

·        SMM panellerde neredeyse tüm sosyal iletişim araçlarında takipçi kazanma, izlenme, beğeni, yorum ve benzeri etkileşimleri anlık veya zamana yaygın olarak uygun fiyatlara satın almanız mümkün. Bu hizmetleri bot olarak satın alabileceğiniz gibi yabancı veya türk kullanıcılardan da sağlayabiliyorsunuz.

·        Üstelik ödeme yaptığınız sistem tamamen yasal dayanağa sahip!

SMM Paneller Nasıl Kullanılır?

 • ·        Öncelikle tercih edeceğiniz panele kayıt olmanız gerekiyor.
 • ·        Kayıt olduğunuz andan itibaren sisteme erişim sağlarsınız.
 • ·        Kullanım sağlayacağınız sosyal medya mecrasını ve ürününü detaylı olarak inceleyebilir, binlerce farklı servis sayesinde ihtiyacınızı en doğru şekilde belirleyebilirsiniz.
 • ·        Desteğe ihtiyaç duyduğunuz durumlarda 7/24 Ticket ve Canlı Destek talebi oluşturabilir, hızlı dönüşler alabilirsiniz.
 • ·        Bakiye yükleme işlemini kolay, hızlı ve güvenilir olarak Paytr, Paywant, Perfect Money, Papara aracılığıyla sağlayabilirsiniz.
 • ·        Ayrıca harcadıkça kazandığınız bonuslarınızdan da faydalanabilirsiniz.
 • ·        Sisteme bakiye yükleme işlemi gerçekleştirdikten sonra dilediğiniz saatte, dilediğiniz servis tarafından sipariş oluşturabilir, anlık olarak ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

SMM Panel Takipçileri Kalıcı Mı?

SMM panel üzerinden satın aldığınız servise bağlı olarak takipçilerin kalıcılığı değişiklik gösterilir. En kalıcı yöntem 30/60/90 gün garantili servisler kullanmak denilebilir. SMM panel hizmetlerinde ihtiyacınız ile orantılı olarak servis tercih etmeniz oldukça önemlidir.

SMM panelleri bildiğimiz gibi piyasa da oldukça fazladır. Bu nedenle güvenilir, hızlı ve garantili bir servis bulmak gerekmektedir. Organik takipçiler sunarak, uzun süreli kalıcı etkisi olan gerçek teklifleri bulmak zor olabilir. SMM panel sektör içerisinde spam ve bot takipçiler sunan panellerden uzak durmanızda oldukça önemlidir. Çünkü sosyal medya hesaplarında genellikle spam olarak algılanan hesaplar kapatılmaktadır.

SMM paneli doğru bir şekilde seçildikten sonra çok fazla takipçi elde etmek mümkün hale gelmektedir. Bu şekilde, kullanıcıların aktif olarak hedefledikleri sonuçlara ulaşmaları daha da hızlanmış olur.Read more