Twitter Fenomeni Nasıl Olunur? Twitter'da Yüksek Takipçiye Nasıl Sahip Olunur? Fav Yaptırma Yolları Nelerdir?

Twitter Fenomeni Nasıl Olunur? Twitter'da Yüksek Takipçiye Nasıl Sahip Olunur? Fav Yaptırma Yolları Nelerdir?

Twitter Fenomeni Nasıl Olunur? Twitter'da Yüksek Takipçiye Nasıl Sahip Olunur? Fav Yaptırma Yolları Nelerdir?

Sosyal medya platformlarının tamamında olduğu gibi Twitter’da da her bir kullanıcı ünlü olmak ister. Buna bağlı olarak daha fazla insana hatta topluluklara hitap etmek ister. Kullanıcıların ünlü olmak istemesi ve dolaylı olarak kazanç sağlama istekleri olması oldukça mantıklıdır. 

Ancak hepimizin bildiği gibi Twitter diğer platformlara kıyasla farklı bir mecra. Burada kullanıcılar direk olarak kazanç sağlamıyor. Kimi zaman belli bir düzene kafa kaldırıyor, kimi zaman toplumsal bir soruna değiniyor, kimi zaman ise özgün fikirlerini paylaşarak ilgi topluyor. 

‘’Peki ya Twitter’da nasıl fenomen olacağım?’’ dediğinizi duyar gibiyim.


Hesabınıza Bir Karakter Tasarlayın

Kullanıcı kitlesi İnstagram ve Tiktok’dan farklı. Burada trend videolar paylaşmak maalesef ki tek çözüm yolu olarak yeterli olmuyor. Güncel konular, siyaset, magazin veya haber niteliğinde aksiyonlar alındığında konuya dahil olmak ve fikirlerini Retweet veya yorum şeklinde beyan etmek oldukça önem taşıyor. Unutmayalım ki Twitter’da ortaya bir kişilik koymak veya karakter yaratmak gerekiyor. 

Karşılıklı Takipten Kaçının 

Oldukça sık karşımıza çıkan “takibe takip.” kullanıcıları itici bulunuyor. Bu şekilde takipçi sayınızı arttırmanız pek mümkün değil. Hatta loser olarak kalmanıza sebep olur. Ve tabiki altın kural; takipçi sayısı yüksek fenomenleri takip ederek takipçi kazanmaya çalışmayın.

Hastaglere Kendi İmzanızı Atın

Her twette aynı hashtagı kullanmayın. Gündemde olan konuyla ilgili farklı düşünceleriniz beyan eden tweet atarken kullanılan hashtaglere kısa eklemeler yapın. Belli bir kitleye ulaştıktan sonra kendi hashtaglerinizi kullanabilirsiniz.

Ünlüler ile Etkileşimi Yakalayın 

Ünlülere ya da fenomenlere mention atmak faydalı olacaktır. Ancak dikkat edelim mention atmak her zaman iyi fikir olmayabilir, özellikle de sırf atmak için atıyorsanız. Farkınızı ortaya koyacak, insanların ilgisini çekecek tarzda mention denemelerinde bulunun.

Karakterinize İlgi Gösterin

Seyrek zamanlarda tweet atmayın. Her gün belirli saat aralıklarıyla Twitter da aktif kalın.


Temel olarak bunlara dikkat etmeniz gerekiyor. Bunun yanı sıra;

  • Takipçi sayınızı yükselmeniz gerekecektir. Bunun için organik olarak çaba göstereceğinize eminim ancak geleni tutmak adına belli bir kitleye sahip olmanız gerektiğinden ilk etapta Twitter Takipçi Satın Alma işlemi sağlayabilirsiniz.
  • Takipçilerinizin ilgisini çekmeniz gerektiğini unutmayın.
  • Ünlü kişileri takip edebilirsiniz.
  • Spam ve otomatik mesajlar konusunda dikkatli olun.
  • Sizi takip eden insanlarla ve takip ettiklerinizle iletişim sağlamalısınız. Size soru soranları cevaplamak, onlara sorular sorarak fikir alışverişinde bulunmak etkileşimi arttıracaktır.
  • Karakterinizin ilgi alanlarına göre kullanıcıları takip edin.
  • Gündeme hakkında özgün tespitler yapın.
  • Sosyal medyayı sürekli takip edin.